Aktywny wypoczynek w Sianożętach

Posted on 9 października 2016

Sianożęty to niewielka miejscowość wakacyjna, która położona jest kilka kilometrów na wschód Kołobrzegu. Z drugiej strony wieś przechodzi łagodnie w kolejną miejscowość – Ustronie Morskie. Idealnie nadaje się na urlop z dziećmi, ale nie tylko. Możemy też się tutaj wybrać, gdy zależy nam na tańszych noclegach, a do Kołobrzegu wybieramy się tylko, by zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne. Baza noclegowa w Sianożętach oprócz cen ma także inne atuty. Większość ośrodków wczasowych i kwater znajduje się tutaj tuż przy plaży. Bez problemu znajdziemy takie miejsce, gdzie zarezerwujemy dla siebie noclegi. Sianożęty mają też całkiem dobrą bazę gastronomiczną, więc na pewno nie będziemy tutaj głodować.

Główną atrakcją turystyczną w Sianożętach jest tutejsza plaża. Jest ona szeroka, piaszczysta i pozwala na wygodny wypoczynek. Nie ma tu zbyt dużych tłumów, wystarczy przejść jedynie kilkadziesiąt metrów, a znajdziemy miejsce, by np. rozstawić parawan. Będąc na plaży możemy spędzić ten czas także trochę bardziej aktywnie, np. pograć w siatkówkę. Dobrą opcją jest także poranny albo wieczorny bieg po plaży. Trening na piasku to coś zupełnie innego od biegania po lasach albo chodniku. Duży wpływ na samopoczucie ma także nadmorskie powietrze. Jeśli chodzi o sporty, to możemy także wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicach. Możemy dojechać do pobliskiego Ustronia Morskiego albo wybrać trasę na Kołobrzeg. Jeśli chcemy poświęcić na jazdę cały dzień, możemy wybrać się na południe i pozwiedzać okoliczne wsie, po drodze mijając liczne strumienie, jeziora oraz lasy. Gdy nie mamy roweru, a planujemy wycieczkę, możemy wybrać się na pieszą wędrówkę po plaży. Dojść nią można aż do Kołobrzegu, chyba że wybierzemy przeciwny kierunek. Jeśli będziemy wytrwali, to trafimy wtedy pod latarnię morską w Gąskach. Można też podjechać autobusem do większej miejscowości, a dopiero tam rozpocząć spacer. Możliwości na spędzenie wolnego czasu jest tutaj naprawdę wiele.

W okolicy rosną też najstarsze w Polsce Dęby. Znajdziemy je w Bagiczu – wschodniej części Kołobrzegu. To około 5 kilometrów od centrum Sianożęt. Wiek tutejszych dębów szacowany jest na 800 oraz 640 lat. Ten pierwszy, „Bolesław”, przebija wiekiem najsłynniejszy dąb w Polsce, czyli Bartka. Wiek tego ostatniego to prawdopodobnie „tylko” 670 lat.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>