Atrakcje Łeby – Muzeum Motyli

Posted on 12 października 2016

Łeba to przede wszystkim mnóstwo atrakcji, zarówno w samym mieście, jak i w jego okolicach. Tutaj można zrelaksować się, zdobyć nową wiedzę o świecie, a także aktywnie wypocząć, wzmacniając organizm i nabierając sił przed powrotem do domu. Podczas pobytu w tym miasteczku nad Bałtykiem warto zobaczyć filię władysławowskiego Muzeum Motyli, położoną przy Skwerze Rybaka, w samym centrum. Znajduje się tu ponad 100 gablot, w których obejrzeć można przeróżne gatunki motyli, chrząszczy, pluskwiaków i straszyków. Szczególne walory edukacyjne ma ekspozycja poświęcona owadom Polski, ponieważ dzięki niej odwiedzający mogą nauczyć się, jak rozpoznać najpopularniejsze gatunki bezkręgowców, występujących na terenie naszego kraju. Główną atrakcją Muzeum Motyli w Łebie są gablotki z ogromnymi motylami Attacus Atlas, po polsku zwanymi pawicami, które uchodzą za największy na świecie gatunek tych owadów. Rozpiętość ich skrzydeł dochodzi nawet do 30 cm, czyli, używając prostego porównania – atlasy osiągają wielkość sporej patelni kuchennej. Te ciekawe bezkręgowce pochodzą z terenów Chin i Indonezji. Żerują w nocy, a podczas dnia dosyć skutecznie wtapiają się w korę drzew, dzięki maskującemu ubarwieniu. Prezentowana kolekcja motyli jest dziełem pasjonata, który przez całe życie zbierał najciekawsze egzemplarze, osobiście preparując część owadów.

Oprócz samych motylków, z których niektóre są niezwykle kolorowe, a inne ubrane w maskujące barwy, wystawa stara się przybliżyć zwiedzającym sposób życia tych zwierząt, ich zwyczaje i rozmnażanie, a także związane z nimi ciekawostki. Muzeum oferuje zniżki dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych oraz posiadaczy jednej z kilku kart lojalnościowych. Z pewnością warto tu zajrzeć i zapoznać się z bogatą i unikalną kolekcją. Łeba to wspaniała miejscowość pełna pouczających wabików edukacyjnych. Osoby zainteresowane światem natury powinny zajrzeć m.in. do tutejszego Muzeum Motyli, które dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom natury.

Co roku nad morze przyjeżdża sporo letników, spragnionych wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody. Jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich to niewątpliwie Łeba. Przyjemna miejscowość, w której znajduje się świetne kąpielisko. Do tego znanego kurortu latem przyjeżdża wiele osób i wykupuje tu turnusy. Dlatego by uniknąć dodatkowego stresu, warto wcześniej wysłać zapytanie noclegowe – w wyszukiwarce pod noclegi Łeba – do wybranego ośrodka wczasowego bądź prywatnego właściciela wynajmującego pokoje gościnne.

Bez kategorii


  1. Lena pisze:

    Byłam w Łebie kilka razy, ale nie wiedziałam, że znajduje się tam muzeum motyli. Muszę następnym razem je odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>