Atrakcje turystyczne w Pogorzelicy

Posted on 4 października 2016

Pogorzelica to mała nadmorska wieś inwestująca jednak każdego roku w turystykę i z niej czerpiąca największe korzyści. Wiele jest tutaj atrakcji, które warto zobaczyć w czasie swojego letniego urlopu. Każdego roku bowiem do tej niepozornej miejscowości zjeżdżają masy turystów, których potrzeby wieś stara się zaspokoić. Tutejsza baza noclegowa to zatem głównie wygodne domki letniskowe i ośrodki wczasowe mogące przyjąć więcej turystów, niż Pogorzelica ma mieszkańców. Nic zatem dziwnego, że latem jest tutaj naprawdę tłoczno i nie brakuje chętnych do spędzenia wypoczynku właśnie w tej okolicy. W związku z rozbudowaną bazą noclegową nie trudno tutaj nawet u szczytu sezonu o pokój.

Pogorzelica słynie z pięknej plaży i jest to niewątpliwie jej największy atut. Zaraz za wydmami natomiast gęsto jest od wszelkiego rodzaju domków, w których spragniony wypoczynku przy samej plaży przyjezdny może się zakwaterować. Niektóre z nich to typowe domki letniskowe, dostępne tylko latem, zimą jednak jest tutaj o wiele luźnie i z pewnością znajdą się wtedy wolne noclegi w wygodnych kwaterach prywatnych. Poza plaża i dobrze rozwiniętą bazą noclegową Pogorzelica dysponuje wieloma innymi atrakcjami przyciągającymi każdego roku w te rejony tysiące turystów. Jedną z nich jest działający na terenie miejscowości Aquapark Sandra, który okazuje się wybawieniem zwłaszcza w deszczowe dni dla rodzin z nudzącymi się w tym czasie dziećmi. Tutaj zatem zarówno dorośli, jak i dzieci mogą się oddać wodnym uciechom wśród rozlicznych basenów, wodospadów, gejzerów oraz urokliwie urządzonych pod parasolami stanowisk wypoczynkowych. W Sandrze funkcjonuje również będąca wybawieniem zwłaszcza w chłodniejsze dni kręgielnia, gdzie radości z zabawy mogą się oddać zarówno dzieci, jak i dorośli.

W Pogorzelicy znajduje się również zabytkowy Dworzec Kolei Wąskotorowej, a jedną z głównych jej atrakcji jest zabytkowa ciuchcia, którą można odbyć niezapomnianą przejażdżkę. Ciuchcia ta wykonuję trasę po okolicznych wsiach wyłącznie w sezonie letnim, warto więc będą tutaj na urlopie skorzystać z tej niewątpliwej atrakcji. Tym bardziej, iż jeżdżąc po okolicy ciuchcia zatrzymuje się w najciekawszych miejscach, dając nam możliwość poznania okolicy od całkiem nowej strony. Do Pogorzelicy warto zatem zawitać zarówno w środku sezonu letniego, jak i w każdy inny dzień w roku. Nie można się bowiem tutaj nudzić.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>