Jesień na wodach w Słupsku

Posted on 30 grudnia 2016

Słupsk jest miastem pięknym, takim, które można zwiedzać o każdej porze roku. Latem oczywiście propozycji na spędzenie wolnego czasu jest więcej, ale i jesień ma swoje uroki. Miasto położone jest blisko morza i rzeki Słupi. Jego historia ma ponad siedemset lat. Dla turystów, którzy od zwiedzania wolą jednak piękno przyrody zarówno Słupsk, jak i jego okolice oferują wiele atrakcji.

Poza pięknymi, piaszczystymi plażami warto pospacerować po ruchomych wydmach w pobliżu Łeby. Miejsce to nazywane jest pomorską pustynią. Przez najbardziej malownicze i ciekawe tereny prowadzą szlaki kajakarskie. Jeden z nich nazywa się Papieskim Szlakiem. Są to szlaki wodne Ziemi Słupskiej. Przepłynięcie kajakiem po wijącej się rzece to niezapomniane przeżycie. Podczas rejsu poznaje się sposoby pozyskiwania odnawialnej energii z rzek. Jesienią widoki są niesamowite. Drzewa zmieniają kolory i odbijają się w wodzie przeróżnymi odcieniami brązów i czerwieni. Na trasie spływu działa dziesięć przystani. Miejsca, gdzie są zlokalizowane pokrywają się z miejscami, w których niegdyś przebywał Jan Paweł II. Niektórzy turyści kajakowe wyprawy traktują jako pielgrzymkę śladami papieża. Niezależnie od powodu spływu, czekają tu na na nas wspaniałe widoki i możliwość sprawdzenia swoich sił, ponieważ miejscami nurt wody jest dość rwący i można natrafić na wiele przeszkód. Odcinek trasy z głazami i pniami drzew polecany jest raczej doświadczonym kajakarzom. Są też odcinki bardzo spokojne, z płytką wodą, na której poradzą sobie nawet amatorzy. Na trasie można zobaczyć stare, ale wciąż działające elektrownie wodne. Po zejściu na ląd można je zwiedzić. Cała trasa liczy ponad 130 kilometrów.

Słupsk to idealne miejsce na wakacje albo jesienny urlop. Można go potraktować jako bazę wypadową w okolice. Baza noclegowa {dostępna na stronach Meteora} oferuje wiele miejsc zakwaterowania. Dobre połączenie komunikacyjne pozwala na łatwy dojazd, a oferty turystyczne są naprawdę kuszące. Po sezonie, czyli jesienią nie ma już tylu turystów, a zmieniająca się przyroda pozwala cieszyć oczy wspaniałymi widokami. Wielu przyjezdnych wybiera wycieczki rowerowe albo wyprawy konne. Poza tym po sezonie ceny noclegów są dużo niższe od tych letnich. Baza noclegów jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów o każdej porze roku. Jesienna podróż i urlop w Słupsku ma same zalety. Z roku na rok coraz więcej osób docenia to. Każdy turysta na pewno wyjedzie stąd zadowolony i będzie chciał tu powrócić.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>