Letnie atrakcje w Myślenicach

Posted on 21 stycznia 2017

Wystarczy wyjechać za rogatki Krakowa, aby zobaczyć bardzo ciekawy i malowniczy krajobraz. Podążając droga krajową nr 7, w kierunku Zakopanego pierwszą dużą miejscowością są Myślenice. To miasto wchodzące w skład aglomeracji krakowskiej, posiada bardzo bogatą ofertę turystyczno-rekreacyjną. Nie trzeba jechać na Podhale, aby pojeździć na nartach, pospacerować szlakami turystycznymi lub pojeździć na rowerze.

Poza tym Myślenice mają dobre warunki do plażowania. Położone są nad rzeką Rabą oraz Bysinką (lewym dopływem Raby) w dolinie miedzy wzgórzami Dalin, Ukleja i Chełm. Na tym ostatnim zlokalizowana jest stacja narciarska i punkt widokowy. W sezonie letnim bardzo popularnym miejscem jest kąpielisko nad rzeka Rab. Czysta woda i szeroka trawiasta plaża to świetne miejsce na odpoczynek w upalne lato. Na rzece znajdują się progi, które tworzą strefę kąpielową, pozwalając dostać się na głębsza wodę w bezpieczny sposób. To miejsce idealne na weekendowy wypad za miasto. Poza tym znajduje się tu kompleks sportowy z boiskiem do koszykówki, siatkówki, placem zabaw i piaskownicą. Zarówno rodzice z dziećmi, jak i lubiący aktywnie spędzać czas będą zadowoleni z wypoczynku na kąpielisku w Dolnym Jazie.

W okolicy znajduje się także Park Linowy, gdzie jeżdżąc na quadach, zjeżdżając po 100-metrowej tyrolce lub wspinając się na ściankę można podnieść sobie ciśnienie i dostarczyć trochę adrenaliny. To świetne miejsce dla miłośników rowerów. Kolarze górscy będą zadowoleni z kompleksu znajdującego się na Górze Chełm (614 m.n.p.m). tutejsza trasa zjazdowa jest uznawana za jedną z najtrudniejszych w Polsce. Dla zwykłych użytkowników jednośladów pozostają malownicze szlaki rowerowe. Wystarczy kolejką wjechać na szczyt Chełma, aby eksplorować okolice.

Można zwiedzać Beskid Makowski na własną rękę lub kierować się znaczonymi szlakami. Najdłuższa czerwona trasa liczy ponad 16 km, czarna natomiast tylko 1,5 km. Myślenice to świetne miejsca do wypoczynku. Szeroka baza noclegowa, liczne atrakcje, w tym też te, które ucieszą ludzi aktywnie spędzających czas. Rzecz jasna jest to baza wypadowa dla mieszkańców Krakowa, których w weekendy lub wolne dni jest tu najwięcej. Bez trudu jednak można znaleźć tu ciekawe noclegi. Myślenice to hotele, pensjonaty domy wczasowe, a także prywatne kwatery.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>