Muzea i wystawy we Władysławowie

Posted on 10 września 2016

Do Władysławowa co roku przyjeżdżają tysiące turystów spragnione palącego słońca i szerokich, piaszczystych plaż. Chętnie korzystają oni też z innych atrakcji regionu, zarówno tych przyrodniczych, historycznych, jak i powstałych specjalnie z myślą o gościach tego miasta. Dodać warto, że miasto posiada także wiele miejsc, gdzie coś zjemy a także te, gdzie zarezerwujemy noclegi [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,wladyslawowo,0.html]. Władysławowo bowiem posiada znaczną bazę noclegową, która w połączeniu z dogodnym dojazdem i mnogością atrakcji sprawia, że to miasto chętnie wybierane jest przez turystów.

W zabytkowym budynku przy ulicy Morskiej znajdziemy oddział Muzeum Ziemi Puckiej potocznie zwane „Hallerówką”. Sam budynek należał do rodziny generała Józefa Hallera i stąd jego nazwa. Znajdziemy tutaj więc wystawę poświęconą temu człowiekowi, ale także wiele wystaw czasowych dotyczących historii Kaszub, przyrody tego fragmentu Polski oraz pracy rybaków. Ważnym miejscem we Władysławowie jest także Dom Rybaka. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Władysławowo a taras widokowy na wieży pozwala nie tylko na obserwowanie wypływających z portu statków ale także na podziwianie panoramy całej okolicy. W tym samym budynku znajdziemy także wystawy, które co jakiś czas zmieniają się. Zawsze jednak warto zapoznać się z ofertą Domu Rybaka, bo zarządcy dbają o to by wystawy były dla zwiedzających jak najciekawsze. Tutaj znajduje się także Muzeum Motyli, gdzie od ponad 15 lat zbierane są setki okazów. Zobaczyć tu można nie tylko motyle pochodzące z naszych szerokości geograficznych ale także wiele egzotycznych okazów.

Wiele miejscowości oferuje obecnie specjalne parki poświęcone zwierzętom, które wymarły przez tysiącami czy milionami lat. Można tam w skali 1:1 zobaczyć modele dinozaurów i porównać je do obecnie żyjących zwierząt. Władysławowo postanowiło skorzystać z tego pomysłu na swój własny sposób. Znajduje się tutaj Ocean Park, gdzie mamy także modele oddające rzeczywistą skalę różnych stworzeń. Modele jednak przedstawiają zwierzęta, które żyją w morskich głębinach. Oprócz tego park oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych a to wszystko wzbogacone o edukacyjne tablice i interaktywne eksponaty, gdzie można dowiedzieć się czegoś o życiu morskich stworzeń. Będzie to niewątpliwie bardzo ciekawe przeżycie dla każdego odwiedzającego Ocean Park we Władysławowie.

Bez kategorii


  1. Jurykowie pisze:

    Kolejne miasto z serii MORZE BAŁTYCKIE okazało się strzałem w dziesiątkę.

  2. Jurykowie pisze:

    Kolejne miasto z serii MORZE BAŁTYCKIE okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>