Osobiste spotkania z historią – Mikoszewo

Posted on 16 kwietnia 2017

Ważne jest to, żeby planowany przez nas rodzinny urlop nie zaspokajał tylko potrzeb naszych – czyli dorosłych, ale również tych najmłodszych. Jeżeli mamy możliwość, dobrym pomysłem byłoby wysłanie naszych pociech na kolonię lub biwak. Warto oderwać dzieci raz na jakiś czas od komputera i pokazać im sposób na aktywne spędzenie czasu, co może ich również wielu rzeczy nauczyć. Pomóc w tym może Agroturystyczna Osada Edukacyjna znajdująca się w Mikoszewie.

Osada Edukacyjna ma w swojej ofercie średniowieczny biwak dla najmłodszych. Dzieci mają tu zagwarantowane pełne wyżywienie, stałą opiekę oraz – co na pewno będzie dla nich wielką frajdą – noclegi w replikach średniowiecznych namiotów, ponadto śpią we własnych śpiworach. Uczestnicy obozu sami przygotowują sobie część posiłków w ramach zajęć, na których dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat średniowiecznej kuchni (https://wikipedia.org/wiki/Kuchnia_%C5%9Bredniowiecza). Zawsze znajdzie się również czas na różnego rodzaju zabawy plebejskie oraz naukę fachu rycerskiego. Biwaki odbywają się w maju oraz czerwcu już od wielu lat. Obóz ma również formę edukacyjną – dzieci mogą się tu nauczyć rzeczy, których nie doświadczą nigdzie indziej. Na uczestników obozu czekają zajęcia ze średniowiecznej obróbki bursztynu, warsztaty garncarskie lub wybijanie monet. Dzieci uczą się też robić podpłomyki oraz dowiadują się, w co bawili się ich rówieśnicy w okresie średniowiecza.
Przyjaznym miejscem dla dzieci mogą okazać się również Kąty Rybackie (http://nonx.pl/miejsce-przyjazne-dla-dzieci-katy-rybackie-370/), w których ciekawie można spędzić czas.

Dzięki Agroturystycznej Osadzie Edukacyjnej, baza noclegowa Mikoszewa została bardzo wzbogacona (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mikoszewo,0.html). Jeśli myślimy o spędzeniu czasu w podobnych warunkach, dobrze jest poszukać podobnych ofert, których w Mikoszewie nie brakuje. Tak na przykład bardzo ciepłą i gościnną atmosferę gwarantuje nam Ośrodek Wczasowy "Edward". W pobliżu ośrodka znajduje się kolej wąskotorowa, którą udać się można do Sztutowa lub Nowego Dworu Gdańskiego. Ten środek komunikacji jest kolejną rzeczą, którą z powodzeniem możemy wpisać na listę najlepszych atrakcji turystycznych Mikoszewa. Bezpośrednio z rezerwatem przyrody sąsiaduje ośrodek wypoczynkowy "Amberwil", w którym dostępnych jest aż dwieście miejsc noclegowych, tak więc jest to świetne miejsce dla zorganizowanych grup, tak samo dzieci jak i dorosłych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>