Półwysep Helski – miejsce wakacyjnego wypoczynku

Posted on 26 października 2016

Dlaczego Półwysep Helski podbija serca kolejnych turystów z różnych zakątków Polski? Z pewnością nie bez znaczenia jest malownicze położenie mierzei pozwalające wczasowiczom kąpać się w morzu, ale także w wodach Zatoki Puckiej. Jednak nie tylko piaszczyste plaże są powodem, dla którego Półwysep Helski zyskał taką popularność. Wpływ mają na to także fortyfikacje wojenne, atrakcje malowniczych miejscowości, a także fakt, że to najlepsze miejsce na rozpoczęcie przygody z windsurfingiem [wikipedia.org/wiki/Windsurfing]. To po prostu miejsce, w którym nawet przez chwilę nie można się nudzić. 

Hel – miejscowość nazywana przez mieszkańców początkiem Polski. Poza cyplem i roślinnością, którą można tam zobaczyć, dużą atrakcję stanowią zabytki militarne rejonu. Turyści spędzający urlop w Helu mogą zobaczyć między innymi baterię Schleswig-Holstein, ale także inne obiekty militarne. Ciekawym punktem na mapie miasteczka jest latarnia morska, która powstała w 1942 roku. Ze szczytu wieży można podziwiać panoramę miasta, a także Morze Bałtyckie i Zatokę Pucką. Miejscem, do którego chętnie udają się turyści w każdym wieku jest helskie fokarium – największą atrakcję stanowi czas karmienia, kiedy to można zobaczyć podopiecznych tego miejsca wykonujących różne sztuczki. Osoby lubiące ciekawe doświadczenia będąc w Helu powinny zapisać się na kurs nurkowania.

Jastarnia – kolejna miejscowość na półwyspie, która może poszczycić się posiadaniem latarni morskiej, jednakże w tym przypadku nie można liczyć na podziwianie widoków z jej szczytu. Jest to najniższy tego typu obiekt na polskim wybrzeżu, który dodatkowo nie jest udostępniony zwiedzającym. Mimo to warto zobaczyć tę niewysoką latarnię w czerwono białe pasy. Jastarnia jest miejscowością, w której można skorzystać z usług licznych szkółek windsurfingowych, gdzie doświadczeni instruktorzy pomogą zacząć przygodę ze sportem nawet zupełnym laikom.

Oczywiście wspomniane miejscowości to tylko dwa spośród wielu miejsc na Półwyspie Helskim, w których ilość atrakcji jest naprawdę zaskakująco duża. Turyści mogą znaleźć bazę noclegową [meteor-turystyka.pl/noclegi,polwysep-helski,58.html] nie tylko w Helu czy Jastarni, ale także w Juracie, Chałupach czy innych mniejszych miejscowościach. Noclegi na Półwyspie Helskim kosztują nawet zaledwie 20 zł za noc, choć nie brakuje także tych nieco droższych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>