Rodzinne wczasy w Zieleńcu

Posted on 6 stycznia 2017

Zieleniec to typowa turystyczna miejscowość, do której w zimie zjeżdżają fani nart z całej Polski, a w lecie jest to ośrodek dla fanów kolarstwa górskiego. Duża baza noclegowa (Zieleniec – zobacz Meteor), specyficzny mikroklimat zwany alpejskim i liczne rozrywki, sprawiają, że to miejsce o każdej porze roku jest oblegane przez wczasowiczów. Przyjezdni spędzają tu wakacje letnie i zimowe ferie całymi rodzinami. Na miejscu można znaleźć zakwaterowanie w uroczym pensjonacie albo górskim schronisku. Ze względu na dużą popularność tej miejscowości, noclegi warto zarezerwować wcześniej, a można to łatwo zrobić wpisując jedynie w wyszukiwarkę internetową hasło: noclegi Zieleniec. 

Zieleniec posiada ponad 30 wyciągów narciarskich i liczne trasy o różnym stopniu trudności. Na trudniejszych trasach powinny jeździć osoby, które już posiadają doświadczenie narciarski, a łatwe trasy są dostosowane dla początkujących i mniejszych dzieci. Ci którzy jada na narty po raz pierwszy w życiu nie muszą się martwić o sprzęt – wszystko można wypożyczyć na miejscu. Sprzęt narciarski jest droga inwestycją i warto na początek skorzystać z oferty wypożyczalni. Warto na wyjazd zabrać ciepłą bieliznę i skarpety. Miejscowość znajduje się w paśmie Gór Orlickich, które zlokalizowane są na stronie Polskiej i Czeskiej, więc przy okazji pobytu w tej miejscowości warto się wybrać na stronę czeska nawet po to by zjeść pyszny obiad, zobaczyć jak wyglądają wioski i schroniska po drugiej stronie granicy.

Zieleniec jest w lecie popularnym ośrodkiem kolarstwa górskiego. Istnieje tu wiele tras rowerowych, na których ćwiczą pasjonaci MTB z całej Polski. W tej miejscowości przygotowywała się do zawodów słynna olimpijska medalistka Maja Włoszczowska. Nie wszystkie trasy są trudne, istnieją takie na które można się wybrać z rodziną i dziećmi. W Zieleńcu corocznie odbywa się Klasyk Kłodzki – Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim i Memoriał imienia Artura Filipiaka w formie Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Maratonie MTB. W lecie warto również wybrać się na rowerową lub pieszą wycieczkę na stronę Czeską. Zieleniec jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu wraz z dziećmi. Atrakcyjny o każdej porze roku posiada specyficzny klimat, zwany alpejskim, który powoduje, że już po kilkudniowym pobycie odczuwa się zdecydowaną poprawę samopoczucia i zdrowia.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>