Węgierska Górka – ciekawe miejsce na wycieczkę

Posted on 31 marca 2017

W ostatnim czasie nastała moda na wakacje w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ na terenie naszego kraju nie brakuje miejscowości, w których można spędzić czas. Co jakiś czas pojawiają się one na naszej stronie. Ostatnio opisywaliśmy Borsk [widoczny tutaj: nonx.pl], a dziś kolej na Węgierską Górkę.

Węgierska Górka to dość mało rozpoznawalna, niewielka miejscowość położona w województwie śląskim na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Nic więc dziwnego, że warto przyjechać w te okolice na wycieczkę. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji nie tylko o charakterze przyrodniczym. Jest to bowiem miejsce o bardzo długiej tradycji, dlatego też warto spędzić tutaj chociaż kilka dni.

Do wypoczynku w tej niewielkiej miejscowości zachęca również baza noclegowa. Trzeba przyznać, że turystyka w tym regionie dynamicznie się rozwija, co powoduje, że naprawdę warto zarezerwować tutaj noclegi. Węgierska Górka to miejsce, w którym odpoczniemy w różnorodny sposób, zarówno zwiedzając, jak i wypoczywając wśród natury. Noclegi w tych okolicach [widoczne tu: meteor-turystyka.pl] są bardzo zróżnicowane – możemy skorzystać ze schronienia w gospodarstwach agroturystycznych czy pensjonatach, ale jeśli interesuje nas tańszy i niewątpliwie ciekawszy sposób spędzania nocy, to warto zdecydować się na kemping PTTK.

Co warto zobaczyć w tej okolicy? Na uwagę turystów zasługują przede wszystkim znajdujące się tutaj szlaki turystyczne [widoczne tu: mapa-turystyczna.pl]. Trzeba przyznać, że są one interesujące, a – niestety lub na szczęście – jak dotąd dość mało oblegane przez turystów. Niewątpliwie stanowi to zachętę dla osób, które poszukują spokojnego wypoczynku na łonie natury, z dala od tłumu turystów. Warto wybrać się w szczególności na Główny Szlak Beskidzki, znajdujący się w tej okolicy. To niewątpliwie spora atrakcja turystyczna, będąca szczególnie ciekawym sposobem na poznanie piękna Beskidu Śląskiego. Warto wybrać się także na drugi przebiegający przez Węgierską Górkę szlak turystyczny. Znajdziemy w tej miejscowości także wiele ciekawych miejsc, na które warto zwrócić uwagę nie tylko wtedy, gdy jesteśmy miłośnikami przyrody.

Na pewno uwagę turystów przykuwa mieszcząca się w Węgierskiej Górce Aleja Zbójników. Ta aleja rzeźb to ciekawy pomysł na przypomnienie miejscowych, ludowych historii o zbójnikach. Warto zapoznać się z tymi rzeźbami, ponieważ wiele z nich ma wyjątkowe walory artystyczne. Sporą popularnością wśród turystów cieszą się również takie miejsca w Węgierskiej Górce, jak bulwary nad Sołą. Warto więc przyjechać do tej niewielkiej miejscowości i odpocząć.

Bez kategorii


  1. Dario9 pisze:

    Byliśmy tam podczas wakacji, świetne miejsce z licznymi atrakcjami, które polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>