Wiele zabytków Bytowa

Posted on 25 grudnia 2016

Bytów to miejscowość znajdująca się w północnej części kraju. Liczy niecałe siedemnaście tysięcy mieszkańców, jednak każdego roku jest odwiedzana przez tysiące turystów. Jest to zapewne spowodowane faktem, że w Bytowie ma miejsce sporo ciekawych wydarzeń oraz tym, że mieści się tam wiele interesujących zabytków. Niektóre z nich są tak ważne i wartościowe, że są chronione prawem.

Oto kilka przykładów: śródmieście miasta, wieża – pozostałość po dawnym katolickim kościele p.w. św. Katarzyny, kościół ewangelicki p.w. św. Elżbiety, cerkiew p.w. św. Jerzego, dawny kościół ewangelicki ob. greckokatolicki, zamek krzyżacki, młyn zamkowy, kamienice, bank (ul. Bauera 3), dom (ul.1 Maja 2), poczta, dom z początku dziewiętnastego wieku (ul. Wojska Polskiego 22), spichlerz szachulcowy oraz most kolejowy (kamienno-ceglany) na rzece Borui. Oprócz tych budowli cennymi zabytkami architektonicznymi są: szpital przy ul. Lęborskiej z 1933 roku, dom modernistyczny z lat trzydziestych dwudziestego wieku, dom modernistyczny z 1935 roku (projekt) i wiadukt nad torami kolejowymi. Ten ostatni został zbudowany przed wojną. Podczas II wojny światowej rozebrano jedno z przęseł. W Szczecinie zrobiono tak samo z podobnym mostem. Wkrótce ktoś wpadł na pomysł, aby przywieźć most ze Szczecina i połączyć go z tym w Bytowie. Przez długi czas wszystko dobrze ze sobą koegzystowało, jednak ostatecznie przedwojenne przęsło rozebrano.

Oprócz cudownych zabytków Bytów oferuje swoim gościom możliwość bycia w bliskim kontakcie z naturą. Pobliskie krajobrazy są cudowne i nie są bardzo oddalone od samego miasta. Samo miasteczko jest spokojne, co ogromnie pomaga w odpoczynku i relaksie. Szczególnie potrzebują tego osoby zmęczone ciężką, często całoroczną pracą. Bytów to dla nich świetny pomysł do odpoczynku i nabrania nowej energii do dalszej pracy. Przy okazji mogą oni zobaczyć interesujące miejsca w okolicy – tych akurat nie brakuje w rejonach Bytowa. Turyści nie mogą również narzekać na nudę, ponieważ miasto organizuje wiele ciekawych wydarzeń. Najlepiej jest spędzić tutaj przynajmniej kilka dni.

Baza noclegowa jest naprawdę dobrze rozbudowana, a Bytów ma noclegi w przystępnych cenach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ofertę dla siebie znajdą również rodziny z dziećmi, nawet tymi bardzo małymi, dla których też jest przewidziane dużo atrakcji.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>