Wizyta i relaks w Lesznie

Posted on 18 listopada 2016

„Cudze chwalicie swego nie znacie” – to powiedzenie jest tu jak najbardziej na miejscu. Wiele osób za cel swoich wizyt obiera miejscowości zagraniczne, zapominając o pięknych i godnych uwagi miastach znajdujących się w Polsce. Jednym z nich jest Leszno wraz z okolicą, której nie sposób nie odwiedzić, będąc w tym mieście. Miejscowość położona w województwie wielkopolskim liczy niespełna 65 tysięcy mieszkańców. Mimo to jej rola w rejonie nie może pozostać niezauważona. W dawnych czasach rozwijana była przez żyjących w zgodzie mieszkańców kilku wyznań, dzięki czemu zyskała miano „miasta bez stosów”. Włożyli oni ogromny wysiłek, by Leszno nie odstawało od innych miejscowości województwa. Zostało po nich kilka budowli drewnianych, ale także późniejsze zabytki barokowe.

Zanim wybierzemy się do miasta, warto zarezerwować miejsce do spania. Baza noclegowa ma naprawdę ciekawą ofertę. Wystarczy wpisać hasło „Leszno nocleg meteor-turystyka.pl”, by same pokazały nam się najciekawsze obiekty noclegowe. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, ponieważ ich różnorodność zaskakuje. Do dyspozycji są: hotele, pensjonaty, pole namiotowe, pałace, zamki, czy gospodarstwa agroturystyczne.

Możliwości zwiedzania miasta i regionu jest kilka. Można wybrać się na pieszą wędrówkę, wycieczkę rowerową, spływ kajakiem czy przejażdżkę konną. Wszystkie trasy zwiedzania zostały dokładnie opisane, a mapę z ich przebiegiem można znaleźć na stronie miasta lub uzyskać w informacji turystycznej już na miejscu. Leszno posiada bogaty kalendarz imprez, a należą do niego między innymi: pokazy szybowcowe, balonowe, modelarskie, mecze żużlowe czy koncerty. Do Leszna warto zabrać ze sobą rolki lub deskorolkę ponieważ działa tutaj największa w Polsce skateplaza. Całą rodziną natomiast powinno się odwiedzić park rozrywki, który oferuje dużo ciekawych atrakcji, między innymi: mini golf, park linowy, krainę dmuchawców, rajd samochodem elektrycznym, boiska i place zabaw. Z pewnością będzie to idealne miejsce do spędzenia czasu z dziećmi. Wieczorem natomiast można odwiedzić jedną z restauracji znajdujących się w centrum miasta. Wszystkich atrakcji nie sposób obejrzeć w jeden dzień. Wizytę można podzielić na dni aktywności fizycznej i przyjemnego zwiedzania. Warto wcześniej zapoznać się ze stroną miasta, na której można znaleźć mapki, opisy obiektów oraz listę przewodników. Trzeba również pamiętać, że na niektóre z atrakcji trzeba się wcześniej zapisać.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>